ARMENIA 31.05 – 08.06.2024

To nasz kolejny wyjazd do Armenii. Na wyjazd zapraszamy pilotów którzy mają za sobą przynajmniej jeden dobrze przelatany wyjazd termiczny oraz bardziej doświadczonych.

ARARAT 5137 m. n.p.m. – paralotnia ADVANCE XI

Do Armenii lecimy samolotem gdzie na lotnisku będzie czekać na nas lokalny transport, który zabierze nas bezpośrednio do miejsca zakwaterowania. Miejsce noclegu w stolicy Erywaniu, które jest niesamowitym tętniącym życiem miastem. Pieszo do ścisłego centrum mamy około 15 minut pieszo. Po lataniu do wyboru setki restauracji oraz kluby w tym również nocne. W przypadku słabszej pogody jest co zwiedzać czy to w stolicy czy wokół miasta.

ERYWAŃ –

Na startowiska jeździmy terenowymi samochodami z miejscowymi pilotami i przewodnikami co samo w sobie jest niesamowitym przeżyciem. Widoki nieziemskie totalnie inne niż w Alpach. Duże startowiska i rozległe miejsca do lądowania to atut.

LATANIE: Dobrze działająca termika umożliwiająca bardzo efektywne budowanie wysokości a dla bardziej doświadczonych daje możliwość polatania w promieniu kilku kilometrów. Na pierwszym wyjeździe warunki do latania były od delikatnego żagla do konkretnej termiki z wysokimi podstawami. Widoki nieziemskie.

Do Armenii lata polska linia lotnicza LOT oraz Lufthansa. Armenia jest przyjaznym cenowo krajem z cenami porównywalnymi do cen w Polsce lub niżej. Ilość miejsc ściśle ograniczona.

HATIS – startowisko na obrzeżach Erywania. Kosmos.

ZAPRASZAM !!