3 etap czyli loty termiczne i żaglowe

3 etap jest wyjazdem dla pilotów ze Świadectwem Kwalifikacji. Na tych wyjazdach priorytetem są piloci początkujący w lataniu termicznym. Oczywiście zapraszamy również doświadczonych pilotów. Wyjazd taki 7 dni i najczęściej odbywa się w Słowenii, Włoch także Austrii lub Francji. Miejsca te charakteryzują się „lotną” pogodą i dają możliwości spędzenia długich godzin w powietrzu. W zależności od pory roku nocujemy na kwaterach lub pod namiotami. Opcja namiotowa daje nam możliwość najlepszego dopasowania miejsca do pogody.

Loty odbywają się w łączności radiowej i na początku pomagamy dużo na radiu. Z każdą godziną w powietrzu piloci stają się coraz bardziej samodzielni. Moim zadaniem jest pomoc w ocenie warunków meteo na starcie, asysta radiowa i logistyka na miejscu. Piloci podczas tygodniowego wyjazdu robią nalot od kilku do kilkunastu godzin. Rekordzista kiedyś wrócił z nalotem 26 godzin. Taki zdobyty nalot dodaje sporo doświadczenia.

3 etap to nie tylko latanie. To także wspaniała przygoda, super towarzystwo i wykwintna kuchnia. Po ponad 20 latach wyjazdów w Alpy wiemy gdzie dobrze karmią.

Na miejsce docieramy samochodami z Polski. Dalsze wyjazdy rejsowymi samolotami.